kategoria: Sport
21 sierpień 2013

US Open: Radwańska z 4, Janowicz z 14

zdjęcie: US Open: Radwańska z 4, Janowicz z 14 / fot.wikimedia commons, na licencji 2.0
fot.wikimedia commons, na licencji 2.0
W najbliższy czwartek rozpoczyna się wielkoszlemowy US Open. Agnieszka Radwańska rozstawione będzie z numerem 4, natomiast Jerzy Janowicz oznaczony został numerem 14.

Najwyzej rozstawiną zawodniczką w Nowym Jorku bedzie, zgodnie z rankingiem WTA Serena Williams. Będzie to jej drugi występ z "jedynką" w US Open. Pierwszy raz tego zaszczytu dostąpiła 11 lat temu , kiedy też sięgnęła po trofeum. Z numerem drugim zaprezentuje się Wiktoria Azarenka- ubiegłoroczna finalistka. Natomiast z "trójką" zobaczymy Rosjankę Marie Szarapową, tryumfatorkę międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych z 2006 roku.

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska oznaczona została numerem 4, jej młodsza siostra Urszula zajmuje obecnie w światowej klasyfikacji 39 pozycję. Oznacza to, że już w I rundzie może wylosować 1 z rozstawionych zawodniczek.

W kategorii męzczyzn najwyżaej roztawionym zawodnikiem będzie Novak Djoković. Serb był już turniejową "jedynką" w 2011 roku, wtedy również zwyciężył w US Open. Numerem drugim na podstawie rankingu z 19 sierpnia 2013 roku oznaczono Hiszpana Rafaela Nadala, najlepszego aktualnie tenisistę sezonu, który na Flushing Meadows triumfował przed trzema laty. Z trójką zagra broniący tytułu Brytyjczyk Andy Murray, zaś z "czwórką" Hiszpan David Ferrer. Pięciokrotny zwycięzca międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych (z lat 2004-2008), Szwajcar Roger Federer, zostanie rozstawiony z numerem siódmym.

Z powodu wycofania się z nowojorskiej imprezy Francuzów Gillesa Simona i Jo-Wilfrieda Tsongi oraz Chorwata Marina Cilicia (który w opinii chorwackiej prasy stosował w obecnym sezonie doping), jako ostatni rozstawiony został zajmujący obecnie 35. pozycję w świecie Rosjanin Dmitrij Tursunow. Najlepszy polski singlista, Jerzy Janowicz, będzie w tegorocznej edycji US Open oznaczony 14. numerem. Dwaj pozostali Polacy, Łukasz Kubot (ATP 70) i Michał Przysiężny (ATP 104), zajmują zbyt odległą pozycję w światowej klasyfikacji i już w I rundzie mogą trafić na rozstawionych graczy.

Źródło: sportowefakty.pl

2024-12-06 19:00