kategoria: Sport
6 sierpień 2013

Polscy żeglarze mistrzami świata

Całe podium żeglarskich Mistrzostw Świata 2013 w klasie micro jest polskie. Nasi zawodnicy świetnie spisali się podczas sześciodniowych regat i wywalczyli medale.

Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

1 miejsce: Piotr Tarnacki, Rafał Becker, Kszysztof Mongrid ( YC STAL GDYNIA)

2 miejsce: Piotr Ogrodnik, Piotr Petryla, Grzegorz Banaszczyk (KŻ HORN KRAKÓW)

3 miejsce: Marcin Celmerowski, Wojciech Moczkowski, Oskar Śledziona (PTRKM)

Konstruktorem wicemistrzowskiego jachtu „STAWO.PL” jest Leszek Gonciarz, a budowniczym i zarazem trzecim załogantem Grzegorz Banaszczyk. Obu Panom należą się wielkie gratulacje za zbudowanie piekielnie szybkiej jednostki!  Klub Żeglarski Horn Kraków reprezentowała również załoga jachtu POL 720: ROBERT JANISZEWSKI, MARIUSZ KLUPIŃSKI, MARCIN DĄBROWSKI. Panowie zajęli ostatecznie 9. miejsce, co nas również cieszy. Członkowie Hornu - Paweł Choroba i Grzegorz Ginter ścigali się w mistrzostwach na pokładach innych jachtów i także odnosili swoje sukcesy. W kategorii Cruiser załoga z Pawłem wygrała, a w kategorii Racer załoga z Grzegorzem zajęła 6 miejsce.

Gratulujemy znakomitej postawy oraz rewelacyjnych wyników!