15 marzec 2024

zdjęcie: UWAGA! Od środy 20 marca br. kolejny protest rolników! Należy spodziewać się utrudnień w ruchu / fot. KPP w Łosicach
W najbliższą środę, 20 marca br. mieszkańcy Łosic i powiatu łosickiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach oraz blokady dróg. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia powstaną już od wczesnych godzin porannych.

Policjanci z łosickiej jednostki informują, że od środy 20 marca br. rozpocznie się kolejny planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych będą obejmowały dwa punkty blokadowe. Pierwszy z nich zaplanowany jest w dniach 20.03.2024 r.- 26.03.2024r. od godziny 7:00, w Łosicach na skrzyżowaniu drogi krajowej DK 19 (ul. Białostocka) i drogi wojewódzkiej DW 698 (ul. Bialska). Drugi punkt blokadowy zaplanowany jest w dniach 20.03.2024 r. – 24.03.2024 r. od godziny 7:00, w Kózkach na skrzyżowaniu dróg DK-19 i dróg powiatowych 2007W i 2045W. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu łosickiego – głównie w centrum miasta oraz drodze DK- 19 w miejscowości Kózki. Należy stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

W zależności od liczby protestujących policjanci będą na bieżąco reagować na sytuację na drogach, kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu.

W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

mł. asp. Weronika Wujek